روز فرهنگ عمومی

شورای فرهنگ چهاردهم آبان‌ماه را به عنوان “روز فرهنگ عمومی” در تقویم ایرانی تعیین کرده است.

فرهنگ 

فرهنگ، به عنوان یک مجموعه پیچیده از دانش‌ها، باورها، هنرها، قوانین، اخلاقیات و عادات تعریف می‌شود که افراد به عنوان اعضای یک جامعه فرامی‌گیرند. هر ناحیه از هر کشور می‌تواند فرهنگ منحصر به فردی داشته باشد. که با نواحی دیگر آن کشور تفاوت دارد. انتقال فرهنگ به نسل‌های آینده از طریق فرآیند آموزش انجام می‌شود. همچنین فرهنگ راهکار‌هایی ارائه می‌دهد. که افراد در یک جامعه می‌توانند برای رفع نیازهای واقعی و غیر واقعی خود از آن استفاده نمایند. از این منظر، فرهنگ یک اصطلاح میان‌فرهنگی برای تشکیل شکل زندگی، اندیشه و رفتار انسان‌ها در جامعه می‌باشد.

فرهنگ عمومی

فرهنگ به یک مفهوم گسترده و جامع اشاره دارد که شامل رفتارهای اجتماعی، هنجارها، اعتقادات، هنرها و آداب و رسوم مورد نظر جامعه می‌شود. فرهنگ عمومی، به عنوان یک عنصر بزرگتر از فرهنگ، همه‌گیری دارد و در واقع نقش افراد در آن پررنگ‌تر است. از طرفی، عرف و عادات، هنجارها و زبان مردم نیز از این فرهنگ نشات می‌گیرد و بسیاری از جنبه‌های زندگی روزمره افراد را دربرمی‌گیرد و مردم نسبت به آن حساس هستند.

فرهنگ عمومی به معنای فرهنگ گسترده‌ای است که در میان اعضای جامعه گسترش و ترویج دارد و حوزه‌ای از اعتقادات، ارزش‌ها، احساسات عمومی و هنجارها را شامل می‌شود که توسط فرآیند اجتماعی غیررسمی حمایت می‌شوند و از قوانین گروه‌های خاص یا اقشار جامعه خارج می‌شوند.

موسسه عصر تعادل پویا به عنوان مجموعه‌ای تلاشگر در زمینه ارتقای فرهنگ و هنر ایران، این روز را گرامی می‌دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *